Rahvamuusikajuht Uno Veenre tähistab kontserdiga oma 95. juubelit

24. märtsil sai 95 aastaseks legendaarne rahvamuusikajuht Uno Veenre. Maestro tähistab juubelit kontserdiga Tallinnas Nõmme Kultuurikeskuses 28. märtsil algusega kell 15.00. 
Kontserdil saab kuulda läbilõiget Uno Veenre loomingust. Ta on kirjutanud ja seadnud hulgaliselt lugusid rahvamuusika-, kammer- ja puhkpilliorkestritele ning loonud mitmeid soolo-, ansambli- ja koorilaule. Esinevad Ooper-Kvartett, Nõmme Pillikoor, Harju KEKi Rahvamuusikaorkester, Põhjapiigad, Väino Puura, Urve Tauts ning kavajuht Jüri Aarma. Kontsert on kuulajatele tasuta!
Uno Veenre on õppinud Tallinna Konservatooriumis, Tallinna Muusikakoolis, Riiklikus Konservatooriumis. Lõpetanud Heliloojate Liidu seminari 1958. aastal. Tegutsenud orkestrandina, ansambli- ja koorijuhina. Töötanud ENSV Rahvaloomingu Majas, muusikasaadete toimetajana Eesti Raadios, dirigendina Noorsoo Kultuuripalees, A/Ü Kunstilise Isetegevuse Majas, Kirovi nim. kalurikolhoosis ja Tallinna Toomklubis.
Eesmärgiga populariseerida eesti rahvamuusikat ja rahvalikku heliloomingut moodustas Uno Veenre 1960. aastal Eesti Raadio juurde rahvamuusikaansambli ja aastal 1965 orkestri “Vikerlased”, mis andsid tõuke laialdasele rahvamuusikaansamblite moodustamisele ja elavdas huvi rahvamuusika vastu üle Eesti. Ta on olnud eestvedajaks ka Eesti Orkestrijuhtide Rahvamuusikaorkestri (1964) moodustamisel ja vabariiklike rahvamuusikapäevade korraldamisel. Aastatel 1960-2000 oli Veenre üldlaulu- ja tantsupidudel rahvamuusikaorkestrite üldjuht. Võib öelda, et tänu Uno Veenre tegevusele rahvamuusika populariseerimisel säilis Eestis laulukooride ja tantsurühmade kõrval ka rahvamuusika harrastamine.