Toetusprogramm

Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide  riiklik tegevustoetuse programm

Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetusprogramm (LTP TTP) on riiklik programm, mis toetab laulu- ja tantsupeo protsessis osalevaid kollektiive ja nende juhte. LTP TTP rahastamist ja järelevalvet teostab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA (ELT SA) juurde loodud LTP TTP toimkond. Programm jõuab sihtgruppideni läbi valdkonna keskseltside, milleks on Eesti Kooriühing (KÜ) ja Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS).
Programm on hooajapõhine ning toetuse suurus igal hooajal lähtub riigieelarve eraldisest.

Üks programm, palju võimalusi

Kollektiivid ja kollektiivijuhid saavad LTP TTP kaudu taotleda kollektiivide tegevustoetust, kollektiivijuhi õppestipendiumi ning kollektiivide arendusstipendiumi.

Kollektiivide tegevustoetus
Iga hooaja alguses avaneb kollektiivide toetusprogrammi taotlusvoor. Kollektiividel on võimalik toetust kasutada nii otsese rahalise toetuse kui ka väljunditoetuse kaudu. Teavitamine ja taotlemine toimub laulu- ja tantsupeo elektroonilise registri kaudu (LTP register). Kollektiivide toetusprogrammi hooaja tingimustega saab tutvuda siin.

Kollektiivijuhi õppestipendium
Laulu- ja tantsupeo hooajal on kollektiivijuhtidel võimalik taotleda õppestipendiumit. Stipendiumi teavitamine toimub LTP registri kaudu. Stipendiumi taotleb kollektiivijuht personaalselt ning stipendiumi suurus ei sõltu juhendatavate kollektiivide arvust. Järgmine õppestipendiumi taotlusvoor algab 2013. aastal.

Kollektiivi arendusstipendium
Laulu- ja tantsupeo vahelistel hooaegadel saavadi isiklikust ja valdkonna üldisest arendamisest süvitsi huvitatud kollektiivid taotleda kollektiivide arendusstipendiumit. Stipendiumi teavitamine toimub LTP registri kaudu ning taotlemine käib ja ERRS-i vahendusel.

LTP TTP STATUUT 2012

LTP TTP TOIMKOND 2016

Täpsem info:

Eesti Kooriühing
programmitoimetaja Aiki Koolmeister
e-post: aiki.koolmeister@kooriyhing.ee
telefon: 627 4456
www.kooriyhing.ee

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts
programmitoimetaja Elsa Vapper
e-post: toetus@errs.ee
telefon: 601 5641
www.errs.ee

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
programmitoimetaja Vaike Rajaste
e-post: laulupidu@laulupidu.ee
telefon: 627 3128
www.laulupidu.ee