Siin on KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED uuenenud laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide toetusprogrammi kohta. Kui nende hulgast vastust ei leia, võta meiega julgesti ühendust e-posti aadressil: toetused@laulupidu.ee
TEEMADERING 1: Konto loomine ja volituste andmine Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise infoSüsteemis (TMS).
Kasutage veebibrauserit Google Chrome, Microsoft Edge või Firefox, ärge kasutage Internet Explorerit.
Esindusõiguse menüüpunkt tuleb nähtavale, kui valida roll: Ettevõtja esindaja.
Kui probleem jätkub, tuleb teha ekraanivaatest pilt ning saata tms@kul.ee
Kui teil on muudatuste ajal kehtiv volitus, siis see teid ei mõjuta. Kuid tähele tuleb panna, et juriidilise organisatsiooni esindajal on alati võimalik muuta volituse tähtaegu jms.
Ei. Äriregistris on välja toodud organisatsiooni esindusõiguslikud isikud, näiteks organisatsiooni juhatuse liikmed. Kui te olete kollektiivijuhina ka organisatsiooni juht (näiteks MTÜ-s juhatuse liige), siis olete välja toodud ka Äriregistris ning sellisel juhul ei ole teil iseennast volitada vaja, vaid te saate organisatsiooni ja kollektiivi juhina TMS-is kõiki toiminguid teha.
Saatke palun oma digiallkirjastatud volitus aadressile: tms@kul.ee. Volituse näidist võib küsida aadressilt: tms@kul.ee või toetused@laulupidu.ee
Organisatsiooni juht valib ise, kellele ta volitused annab. Volitatud isikud saavad seejärel kollektiivide eest TMS-is koostada taotlusi ja aruandeid.
Taotluse saate ikka esitada, kuid kollektiivijuhi andmete juurde peate lisama kollektiivijuhi haridust tõendava dokumendi. NB! Haridus võib olla ka omandamisel.
Kontaktandmed peavad olema volitatud kollektiivi kontaktisiku omad, et vajadusel oleks võimalik teiega seoses taotluse või aruandega ühendust võtta. NB! Lisage kindlasti e-posti aadress, mida pidevalt kasutate!
TEEMADERING 2: kuidas käib taotlemine? Kellel on õigus taotleda, millised on tingimused ja vajalikud dokumendid?
Jah, iga kollektiivi kohta tuleb täita eraldi taotlus ning koostada seejärel ka aruanne.
Täiskasvanute kollektiividel on taotlemise eelduseks osalemine eelmisel, st 2019.a, laulu- ja tantsupeol.
Info on leitav veebilehelt aadressiga laulupidu.ee.
See tähendab, et peole kandideeriva kollekiivi liikmeid ei tohi teises sama liigi kollektiivis enam kui 25% ulatuses olla. Kui samad inimesed osalevad kooris, tantsurühmas, orkestris, siis seda ei loeta kattuvuseks ning see ei ole takistuseks taotlemisel.
Ei, uued abikõlbulikud kulud hakkavad kehtima hooaja 2021/2022 toetusele. Alates käesolevast hooajast reguleerib laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide toetusprogrammi tingimusi kultuuriministri määrus, mis on leitav siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/112052021013 Määruse seletuskirjaga saab tutvuda siin: https://sa.laulupidu.ee/wp-content/uploads/2021/05/Laulu-ja-tantsupeoliikumises-osalevate-kollektiivide-toetamise-määruse-SK.pdf
Eelmiste hooaegade toetusprogrammi tingimustega saate tutvuda siin: https://sa.laulupidu.ee/toetusprogramm/
Jah, sobib dokumendina kaasa pandud ekraanitõmmis jms. NB! Ei sobi viide lingina.
Hetkel peab iga kord igas taotluses uuesti sisestama.
Jah, igale taotlusele tuleb lisada juurde ka kollektiivijuhi haridust tõendav dokument.
Kollektiivijuhi kutsetunnistus ei ole antud toetuse juures kohustuslik dokument (NB! Mitte segi ajada palgatoetuse programmiga!) Toetuse taotlemiseks on vajalik kollektiivijuhi haridust või selle omandamist tõendava dokumendi olemasolu ning muuhulgas sobib selleks ka kutsetunnistus. Kuid nagu öeldud – kutsetunnistuse olemasolu ei ole antud programmis taotlemise eelduseks.
Kohustus on lisada vähemalt ühe juhendaja haridust tõendav dokument.
Toetusprogrammi reguleeriva kultuuriministri määruse kohaselt on taotluste menetlemisperiood kuni 40 tööpäeva pärast taotlusperioodi lõppemist (taotlusperiood lõppeb 30. septembril). Pärast seda toimub toetusrahade väljamakse 10 tööpäeva jooksul. Samas juhime tähelepanu, et toetusprogrammi abikõlbulike kulude periood on 1. septembrist kuni 31. augustini.
Jah.
Kui kollektiiv on osalenud 2017. või 2019. aastal toimunud laulu- ja tantsupeo protsessis (on olnud registreeritud ja osalenud eelproovides), saab ta toetust taotleda olenemata registreerimise ajast uuele peole. Uuele noorte kollektiivile, kes varasemalt laulu- ja tantsupidudel osalenud ei ole, on taotlemise eelduseks registreerumine XIII noorte laulu- ja tantsupeole. Kuna toetusprogrammi taotlemine lõppeb 30. septembril, saab uus noorte kollektiiv toetust taotleda järgmisena 2022. aastal hooajaks 2022/2023.
TEEMADERING 3: millised on abikõlblikud kulud?
Jah. Abikõlbulikud on nii uute teoste kui uute seadete loomisega seotud kulud. Aruandlusele tuleb lisada siis noot või salvestus teosest.
Jah, kui väljaspool Eestit toimub esinemine, on ka transpordikulud väljaspool Eestit abikõlbulikud. Esinemise kohta peab aruandesse lisama viite.
Ei. Abikõlbulikud on ainult transpordikulud, mis on seotud esinemistega või sõiduga laulu-, tantsu- või rahvamuusika eelproovi.
Ka isikliku sõiduautoga seotud transpordikulud on teatud tingimustel abikõlbulikud. Transpordikompensatsiooni arvestamise aluseks on sellisel juhul juriidilises organisatsioonis sätestatud transpordikompensatsiooni arvestamise kord.
Jah. Kultuuriministri määruse kohaselt on abikõlbulikud ka kooride esinemisriided ja esinemisriietuse elemendid. Rahvatantsurühmadele on abikõlbulikud ainult stiliseerimata rahvarõivaste soetamine.
Stiliseeritud rahvarõivad on esinemisriietusena abikõlbulikud ainult kooridele, orkestritele ja rahvamuusikutele. Stiliseeritud rahvarõivad ei ole abikõlbulik kulu rahvatantsurühmadele ja võimlemisrühmadele.
Muusikainstrumendi soetamine või hooldus on abikõlbulik ainult orkestritele või rahvamuusikakollektiividele.
Abikõlbulik on nii uute kui ka kasutatud pillide soetamine ning hooldus.
Jah. Abikõlbulikud on nii noodipuldid kui ka käigupuldid puhkpilliorkestritele.
Ei, kui kott soetatakse pillist eraldi, siis see ei ole abikõlbulik kulu.
Jah. Abikõlbulikud on pillide juurde kuuluvad ja pillide mängimiseks vajalikud lisatarvikud.
Ei. Kostüümikotid sarnaselt pillikottidele ei ole kehtiva määruse järgi abikõlbulik kulu.
Tantsukirjelduste raamatud/kogumikud, muusikate originaal-CDd.
Jah, toetusega saab katta kulud, mis on tehtud 1.09.2021-31.08.2022, arve kuupäev peab olema selles vahemikus.
Iseenda kollektiivile heliteose või rahvatantsu loomise eest saadav tasu ei ole abikõlbulik, kui see on käsitletav töötasuna töölepingu seaduse mõistes.
Ei. Käesoleval aastal saavad toetust taotleda ainult need uued kollektiivid, kes on registreerunud XIII noorte laulu- ja tantsupeole. Uued täiskasvanute kollektiivid saavad toetust taotleda siis, kui nad registreeruvad järgmisele üldlaulu- ja tantsupeole.
Koolitusega seotud transpordikulu ei ole abikõlbulik. Abikõlbulik on konkreetne koolituse eest tasutud kulu.
Jah, see on lubatud. Aga ühe ja sama kuluartikli summat ei saa kasutada mõlemas toetuste aruandes, v.a juhul, kui kulu on nii suur, et see mahutab mitme toetuse summad.
Ei, organisatsioonide juurde kuuluvuse tasud ei ole abikõlblikud.
Ei, võimlejate toetus on määruse järgi ette nähtud konkreetsel laulu- ja tantsupeol osalemisega ning sellega kaasnevate kulude katmisega.
Ei, selliste tehniliste vahenditega seotud kulud ei ole abikõlblikud.
Ei, reklaami- ja turunduskulu ei ole abikõlblik.
VÕS-lepingu sõlmimine on lubatud, kui sellega kaetakse määruses ette nähtud abikõlbulikke kulusid (nt esinemisriiete õmblemine, muusikainstrumendi hooldus jms).
Ei. Abikõlblikud on ainult transpordikulud, mis on seotud avaliku esinemistega või sõiduga laulu-, tantsu- või rahvamuusika eelproovi. Avaliku esinemisega seotud kulu puhul viidet esinemisele andmekandjal.
Ei ole abikõlblik kulu. Transpordikulu ei ole koolituskulu ja seega ei ole abikõlblik.
Jah, kuid kulu ei saa sisaldada nt majutust, toitlustust ja transpordikulusid. Transpordikulu kollektiivil avalikule esinemisele on eraldi abikõlblik kululiik.
Ei ole abikõlblik kulu.
Ei. Klaverisaatja/muusiku/instrumentalisti teenuse tellimine avalikule esinemisele ja esinemisega seotud proovidesse ei ole abikõlblik kulu.