Siin on KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide toetusprogrammi kohta. Kui nende hulgast vastust ei leia, võta meiega julgesti ühendust e-posti aadressil: toetused@laulupidu.ee
TEEMADERING 1: Konto loomine ja volituste andmine Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise infoSüsteemis (TMS).
Kasutage veebibrauserit Google Chrome, Microsoft Edge või Firefox, ärge kasutage Internet Explorerit.
Esindusõiguse menüüpunkt tuleb nähtavale, kui valida roll: Ettevõtja esindaja.
Kui probleem jätkub, tuleb teha ekraanivaatest pilt ning saata tms@kul.ee
Kui teil on muudatuste ajal kehtiv volitus, siis see teid ei mõjuta. Kuid tähele tuleb panna, et juriidilise organisatsiooni esindajal on alati võimalik muuta volituse tähtaegu jms.
Ei. Äriregistris on välja toodud organisatsiooni esindusõiguslikud isikud, näiteks organisatsiooni juhatuse liikmed. Kui te olete kollektiivijuhina ka organisatsiooni juht (näiteks MTÜ-s juhatuse liige), siis olete välja toodud ka Äriregistris ning sellisel juhul ei ole teil iseennast volitada vaja, vaid te saate organisatsiooni ja kollektiivi juhina TMS-is kõiki toiminguid teha.
Saatke palun oma digiallkirjastatud volitus aadressile: tms@kul.ee. Volituse näidist võib küsida aadressilt: tms@kul.ee või toetused@laulupidu.ee
Organisatsiooni juht valib ise, kellele ta volitused annab. Volitatud isikud saavad seejärel kollektiivide eest TMS-is koostada taotlusi ja aruandeid.
Taotluse saate ikka esitada, kuid kollektiivijuhi andmete juurde peate lisama kollektiivijuhi haridust tõendava dokumendi. NB! Haridus võib olla ka omandamisel.
Kontaktandmed peavad olema volitatud kollektiivi kontaktisiku omad, et vajadusel oleks võimalik teiega seoses taotluse või aruandega ühendust võtta. NB! Lisage kindlasti e-posti aadress, mida pidevalt kasutate!
TEEMADERING 2: kuidas käib taotlemine? Kellel on õigus taotleda, millised on tingimused ja vajalikud dokumendid?
Jah, iga kollektiivi kohta tuleb täita eraldi taotlus ning koostada seejärel ka aruanne.
Info on leitav veebilehelt aadressiga laulupidu.ee.
See tähendab, et peole kandideeriva kollekiivi liikmeid ei tohi teises sama liigi kollektiivis enam kui 25% ulatuses olla. Kui samad inimesed osalevad kooris, tantsurühmas, orkestris, siis seda ei loeta kattuvuseks ning see ei ole takistuseks taotlemisel.
Jah, sobib dokumendina kaasa pandud ekraanitõmmis jms. NB! Ei sobi viide lingina.
Hetkel peab iga kord igas taotluses uuesti sisestama.
Jah, igale taotlusele tuleb lisada juurde ka kollektiivijuhi haridust tõendav dokument.
Kollektiivijuhi kutsetunnistus ei ole antud toetuse juures kohustuslik dokument (NB! Mitte segi ajada palgatoetuse programmiga!) Toetuse taotlemiseks on vajalik kollektiivijuhi haridust või selle omandamist tõendava dokumendi olemasolu ning muuhulgas sobib selleks ka kutsetunnistus. Kuid nagu öeldud – kutsetunnistuse olemasolu ei ole antud programmis taotlemise eelduseks.
Kohustus on lisada vähemalt ühe juhendaja haridust tõendav dokument.
Toetusprogrammi reguleeriva kultuuriministri määruse kohaselt on taotluste menetlemisperiood kuni 40 tööpäeva pärast taotlusperioodi lõppemist (taotlusperiood lõppeb 30. septembril). Pärast seda toimub toetusrahade väljamakse 10 tööpäeva jooksul. Samas juhime tähelepanu, et toetusprogrammi abikõlbulike kulude periood on 1. septembrist kuni 31. augustini.
Jah, peo registris peavad olema andmed mitte rohkem kui 12 kuud vanad, sh taotluses ja peo registris peab ühtima üks kollektiivi juhendaja nimi ja ka peo registris peab olema täidetud toetuse küsimiseks miinimum liikmete arv..
TEEMADERING 3: mõned näited abikõlblikest kuludest
Jah. Abikõlbulikud on nii uute teoste kui uute seadete loomisega seotud kulud.
Jah, ka transpordikulud väljaspool Eestit on abikõlbulikud.
Jah.
Jah.
Jah.
Jah, muusikainstrumendi soetamine või hooldus on abikõlbulik kulu.
Abikõlbulik on nii uute kui ka kasutatud pillide soetamine ning hooldus.
Jah. Abikõlbulikud on nii noodipuldid kui ka käigupuldid puhkpilliorkestritele.
Jah.
Jah. Abikõlbulikud on pillide juurde kuuluvad ja pillide mängimiseks vajalikud lisatarvikud.
Jah.
Jah, toetusega saab katta kulud, mis on tehtud 1.09-31.08, arve kuupäev peab olema selles vahemikus.
Iseenda kollektiivile heliteose või rahvatantsu loomise eest saadav tasu ei ole abikõlbulik, kui see on käsitletav töötasuna töölepingu seaduse mõistes.
Jah.
Jah, see on lubatud. Aga ühe ja sama kuluartikli summat ei saa kasutada mõlemas toetuste aruandes, v.a juhul, kui kulu on nii suur, et see mahutab mitme toetuse summad.
Ei, organisatsioonide juurde kuuluvuse tasud ei ole abikõlblikud.
Ei, võimlejate toetus on määruse järgi ette nähtud konkreetsel laulu- ja tantsupeol osalemisega ning sellega kaasnevate kulude katmisega.
Jah.
Jah.
VÕS-lepingu sõlmimine on lubatud, kui sellega kaetakse määruses ette nähtud abikõlbulikke kulusid.
Jah.
Jah.
Jah.
Ei ole abikõlblik kulu.
Jah.
Eelproovi all mõistetakse vaid Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA poolt korraldatavate üleriigiliste pidude maakondlike või regionaalseid eelproove.
Jah.
Jah.
Ka isikliku sõiduautoga seotud transpordikulud on teatud tingimustel abikõlbulikud. Transpordikompensatsiooni arvestamise aluseks on sellisel juhul juriidilises organisatsioonis sätestatud transpordikompensatsiooni arvestamise kord.
Isikliku sõiduauto kasutamine peab vastama määrusele https://www.riigiteataja.ee/akt/13236290?leiaKehtiv ja olemas peavad kuludokumentide kontrollimisel vajalik raamatupidamislik dokumentatsioon.
Juhime tähelepanu, et isiklikku sõiduautot saavad kasutada vaid asutuse töölepinguga töötajad, ametnikud jt määruses kirjeldatud isikud. Sellisel juhul on maksimum määraks 30 senti kilomeeter.
Veel juhendmaterjale https://www.emta.ee/node/168/main_chapter/11656/pdf
Võlaõigusseadusest tulenevatele lepingutele isikliku sõiduauto kasutamise arvestus ei laiene. Võlaõigusseadusest tulenevate lepingute puhul on vajalik asutuses tasuda muu õiguspärase korra, arvestuse ja kuludokumentatsioonide alusel.
Jah.
Jah.
Kas meie võime abikõlbliku kuluna käsitleda igapäevase prooviruumi renti?
Kui taotlejaks on sihtasutus (era-õiguslik juriidiline isik), siis tema jaoks on see kulu abikõlblik.
Sihtasutuse puhul ei ole tegemist KOV-iga. KOV üksus on vald või linn (vallavalitsus või linnavalitsus) ja selle ametiasutus või ametiasutuse hallatav asutus.
TEEMADERING 4: aruandlus
Jah saab, kuid tuleb ära näidata mis osas kulu kumbki kollektiivi kasutas (näiteks kui arve summa on 800 eurot, siis 400 eurot saab kanda ühe kollektiivi aruandesse ja teise osa 400 eurot teise kollektiivi aruandesse).
Saaja: Rahandusministeerium.Viitenumber 3500081186. Selgitusse: „Toetusprogramm, taotluse aasta ja taotluse number“. SEB Pank EE891010220034796011 (BIC/SWIFT: EEUHEE2X); Swedbank EE932200221023778606 (BIC/SWIFT: HABAEE2X); LHV Pank EE777700771003813400 (BIC/SWIFT: LHVBEE22); Luminor Bank EE701700017001577198 (BIC/SWIFT: RIKOEE22).
Kui toetuse kasutamata summa on kuni 5 eurot, siis seda tagasi kandma ei pea.
Kui toetust ei kasutatud, siis tuleb see tagasi kanda ja aruannet ei esitata. Kui aga toetust kasutati ka väikeses osas, siis tuleb teha araunne ja kasutamata jääk tuleb tagasi kanda.
TEEMARING 5: meelespea raamatupidamisele
Toetuse kannab üle Rahandusministeerium.
Ei, Toetust reguleerib kultuuriministri määrus, mis on leitav www.laulupidu.ee
Toetuse käskkiri on raamatupidajatele leitav lehelt https://toetused.kul.ee/, edasi otsida „Laulu- ja tantsupeoliikumises osalevate kollektiivide toetus“ otsust ja failist leiate taotleja nime ja kollektiivi nime järgi. Samuti tuleb otsuse kohta info taotleja e-postile.