II NOORTE TANTSUPIDU

67Eesti NSV koolinoorte II laulupidu ja rahvakunstiõhtu

24.-25. juuni 1967 Tallinnas

I noortepeo õnnestumine ja populaarsuse järel oli II peo korraldamine üldlaulupidudest tuttava 5aastase rütmiga üsna loogiline jätk. Taas pidi pidu olema ideoloogilise pühendusega – kuna 1967. aastal möödus 50 aastat Oktoobrirevolutsioonist, oli põhjus leitud.

PEO KAVA

Laupäeval, 24. juunil kell 19 rahvakunstiõhtu Pühapäeval, 25. juunil kell 12 peorongkäik kell 16 laulupidu kell 19 rahvakunstiõhtu Laulupeo aujuht Karl Leinus Tantsupeo üldjuht Alfred Raadik Korraldaja ENSV Haridusministeerium koostöös Õpetajate Täiendusinstituudi ja ENSV Rahvaloomingu Majaga
 

II noortepeol pöörati erilist tähelepanu osalejate taseme tõstmisele, oluline oli nii sisuline kui vormiline külg. Erilise hoolega käsitleti rahvarõivaste küsimust – sooviti, et peol osalejad oleksid riietatud korrektsetesse rahvarõivastesse ja oskaksid neid ka väärikalt kanda.

1960. aastate lõpp ja 1970. aastate algus oli lisanud uut hoogu kooride ja rahvatantsurühmade tegevusele. 1972. aasta noortepeost võttis osa 18 500 lauljat ja pillimängijat ning 6500 tantsijat, kuid huvi oli suuremgi – ligi 9000 soovijat jäid peost kõrvale.

RAHVAKUNSTIÕHTU KAVA

PROLOOG

Kõigi tantsijate osavõtul

I-IV KLASSI RÜHMAD

RONGISÕIT Muusika Gustav Ernesaks Sõnad Ellen Niit Koreograafia Heino Aassalu KARUSSELL Muusika, koreograafia Helga Kasemets KUPPARI-MUIA Eesti rahvaviis ja -tants

V-VI KLASSI RÜHMAD

RITENITIS Läti rahvaviis ja -tants VÄIKE POLKA Muusika Vello Lipandi Sõnad Urve Buschmann Koreograafia Niina ja Alfred Raadik

V-VI KLASSI POISID

NUKILINE POLKA Muusika N. Laanepõld Koreograafia Salme ja Ott Valgemäe

V-VI KLASSI RÜHMAD

HÜPPETANTS Rahvaviis Koreograafia Anna Raudkats

TÜTARLASTE TANTSURÜHMAD

KULLAKETRAJAD Muusika Eugen Kapp Koreograafia Helju Mikkel VIIRE TAKKA Muusika Juhan Zeiger Rahvaluule Koreograafia K. Leete TANUTIKKIJAD Muusika Vello Lipandi Koreograafia S. Lill

IX-XI KLASSI RÜHMAD

SOOVIDE VALSS Muusika Eino Tamberg Sõnad Urve Buschmann Koreograafia Niina ja Alfred Raadik

TÜTARLASTE VÕIMLEMISRÜHM

HARJUTUSED PÄEVAVARJUDEGA I. Mikko ja V. Tarvas

V-VI KLASSI RÜHMAD

LÕKKETULE JUURES Muusika Eugen Kapp Sõnad J. Sumakov Koreograafia Nelli Uustalu

KÜLALISRÜHMADE ESINEMINE

IX-XI KLASSI RÜHMAD

VENE RINGTANTS Muusikaseade E. Lurje Koreograafia N. Taarna

I-IV KLASSI RÜHMAD

TANTS KÜBARATEGA Vietnami rahvaviis ja -tants VANA UNGARI RINGTANTS Muusika Johannes Brahms

VÕISTLUSMÄNGUD

POISTERÜHMAD TÕSTA JALGA KÕRGEMALE Rahvaviis Koreograafia J. Lingys PULGATANTS Rahvaviis Koreograafia Anna Raudkats

VII-VIII KLASSI RÜHMAD

VIRU POLKA Eesti rahvaviis- ja luule Koreograafia Anna Raudkats SIIRUVIIRULINE Muusika Edgar Arro Koreograafia Helju Mikkel VOOR Ukraina rahvaviis ja -tants JENKA Muusikaseade Venda Tammann Koreograafia Heino Aassalu

KUTSEKOOLIDE RÜHMAD

KODUVAINUL Muusika Villem Kapp Sõnad A. Pirn Koreograafia Ilma Adamson

IX-XI KLASSI RÜHMAD

LÄÄNE-GÖTA POLKA Rootsi rahvaviis- ja tants HEINAL Muusika H. Kulm Koreograafia E. Loo

FINAAL

Kõik tantsurühmad OIGE JA VASEMBA Eesti rahvaviis ja -tants

RAHVAKUNSTIÕHTU JUHID

Tantsupeo üldjuht, IX-XI klassi poiste ja segarühmade üldjuht Alfred Raadik I-IV klassi segarühmade üldjuht Niina Raadik V-VI klassi segarühmade üldjuht Aleks Raja VII-VIII klassi segarühmade üldjuht Heino Aassalu IX-XI klassi neidude rühmade üldjuht Salme Valgemäe Muusika üldjuht Helmut Orusaar Jõu- ja osavusmängude üldjuht Joann Lõssov Võimlemisrühmade üldjuht Virve Eenpalu Kutsekoolide rühmade üldjuht Ilma Adamson